سرمایه گذاری دوبرابری ZTE روی فناوری 5G برای سلطه بر بازار

سرمایه گذاری دوبرابری ZTE روی فناوری 5G برای سلطه بر بازار

بالا رفتن انتظارات مشتریان و همچنین افزایش کیفیت و در نتیجه حجم داده های تولید شده توسط کاربران، باعث شده روند توسعه فناوری های ارتباطی بیش از پیش سرعت بگیرد.

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فناوری های انتقال داده، ارتباطات موبایل است که در حال حاضر با تکنولوژی LTE در اختیار کاربران قرار دارد. اما شرکت ها و اپراتورهای مختلف برای عرضه نسل بعدی فناوری ارتباطات رقابت شدیدی با یکدیگر دارند و کمپانی های چینی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مشخصات فنی تراشه A10X : قوی‌ترین و کوچکترین تراشه اپل

مشخصات فنی تراشه A10X : قوی‌ترین و کوچکترین تراشه اپل

در ادامه می‌خواهیم نگاهی به مشخصات فنی تراشه A10X به عنوان مغز پردازشگر خانواده جدید تبلت های آیپد پرو اپل داشته باشیم. تصور می‌کنید این چیپست جدید تا چه اندازه با نسل قبلی تفاوت دارد؟

تراشه 10 نانومتری A10X توسط شرکت “TSMC” و با مهندسی ساخت “FinFET” تولید شده و برای اولین بار است که اپل از آن در محصولات خود استفاده می‌کند. در واقع تا کنفرانس WWDC 2017 که پنجم ژوئن برگزار شد، A10 با فرآیند تولید 16 نانومتری FinFET به عنوان قدرتمندترین چیپست معرفی شده توسط اپل شناخته می‌شد.

کیفیت و سرعت اینترنت در ایران از دید کافه بازار

کیفیت و سرعت اینترنت در ایران از دید کافه بازار

کافه‌ بازار گزارش تفصیلی از سرعت و کیفیت شبکه اینترنت (وای‌فای، نسل دوم، سوم و چهارم) کاربران خود را منتشر کرد.
کافه بازار، فروشگاهی برای برنامه‌های اندروید است که بهمن ۱۳۸۹ توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف طراحی شد. این فروشگاه در گزارشی به بررسی سرعت، خطا و توزیع حجم ترافیک اینترنت کاربران خود به تفکیک شبکه‌های اینترنت، ارائه‌دهندگان و شهرهای مختلف در فاصله زمانی نیمه دوم اسفند ۹۵ تا نیمه اول فروردین ۹۶ پرداخته است.کافه بازار در گزارش خود علت ارائه‌ی این اطلاعات را توجه به نیاز کاربرانش به اینترنتی با کیفیت و سرعت بالا بیان کرد و مدعی شد که درصدد کمک به ایجاد شفافیت بیشتر در راستای بهبود خدمات اینترنتی در کشور است.

۱۰ حقیقت علمی جالب در مورد کهکشان راه شیری

۱۰ حقیقت علمی جالب در مورد کهکشان راه شیری
کهکشانی بسیار وسیع و جالب است. این کهکشان قطری معادل ۱۰۰ هزار تا ۱۸۰ هزار سال نوری دارد و خانه‌ی سیاره زمین و زادگاه انسان است. سامانه خورشیدی ما چیزی در حدود ۲۷ هزار سال نوری با مرکز کهکشان راه شیری فاصله دارد و در لبه‌ی داخلی یکی از بازوهای مارپیچی این کهکشان قرار گرفته است. این بازوی مارپیچی که بازوی شکارچی نام دارد و ستارگان آن نیز به صورت فلکی شکارچی نزدیک هستند. 

منبع خبر : زومیت
 
logo-samandehi