11 تير 1396 ساعت 20 و 51 دقیقه
بیانیه جدید شرکت نیکون در مورد دوربین D750
بیانیه جدید شرکت نیکون در مورد دوربین D750
برخی از کاربران دوربین D750 شرکت نیکون گزارشاتی را مبنی بر وجود نواری در بخش بالای کادر که در هنگام ایجاد پدیده Flare در عکاس قابله مشاهده میشود ثبت کرده اند.
 

دوربین نیکون D750 به طور قطع یکی از بهترین دوربین‌های عرضه شده در سال گذشته میباشد.اما به تازگی کاربران دوربین فول‌فریم D750 با مشکلی عجیب روبرو شده‌اند. در مواقعی که اثر Flare در عکس‌ها ظاهر میشود در بخش بالا نوار جدا کننده تیره‌ای به وجود می آید که اثر Flare را در آن قسمت کادر از بین میبرد. 

در نگاه اول شاید بسیاری از ما پیش خود بگوئیم که وقتی با یک هود لنز میتوانیم این اثر را بطور کامل از بین ببریم چرا باید نگران از بین رفتن بخشی از آن باشیم ؟؟؟ نکته اینجاست که بسیاری از عکاسان از اثر Flare برای ایجاد جلوه در عکس‌های خود استفاده میکنند و اینجاست که این مسئله تبدیل به ایرادی اساسی میشود.

600x400xFoto-scattata-con-una-Nikon-D750-che-dimostra-il-problema-flare.jpg.pagespeed.ic.b5D2c-tAXr

در این میان به نظر میرسد که مقصر اصلی مودول فوکوس خودکار قرار گرفته در کف محفظه آینه دوربین میباشد که در مدل‌های معیوب کمی جابجا شده و از این رو از رسیدن کامل نور به سنسور جلوگیری میکند. 

عکاسی به نام Tomas Piotrowski تست‌هائی را در این مورد انجام داده است که در عکس زیر میتوانید نتیجه را مشاهده کنید.در تصویر بالا عکس سمت راست متعلق به دوربین معیوب میباشد و همانطور که مشخص است مودول فوکوس در این دوربین کمی عقب‌تر از مدل سالم در سمت چپ است. 
شرکت نیکون پس از گذشت مدت نسبتاً طولانی از اولین اعلام دور مورد مشکل نوار تیره بالای کادر در مواقعی که فلر در عکس وجود دارد دست به کار شد و با بیان بیانیه ای وجود این مشکل را تأیید کرده است و اعلام نموده که تمامی دارندگان دوربین D750 که با این مشکل مواجه میباشند با مراجعه یکی از شعب سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین، اقدام به رفع مشکل دوربین D750 خود نمایند.


منبع خبر : سایت تعمیر
 
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
logo-samandehi