11 تير 1396 ساعت 19 و 08 دقیقه
سرمایه گذاری دوبرابری ZTE روی فناوری 5G برای سلطه بر بازار
سرمایه گذاری دوبرابری ZTE روی فناوری 5G برای سلطه بر بازار

بالا رفتن انتظارات مشتریان و همچنین افزایش کیفیت و در نتیجه حجم داده های تولید شده توسط کاربران، باعث شده روند توسعه فناوری های ارتباطی بیش از پیش سرعت بگیرد.

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فناوری های انتقال داده، ارتباطات موبایل است که در حال حاضر با تکنولوژی LTE در اختیار کاربران قرار دارد. اما شرکت ها و اپراتورهای مختلف برای عرضه نسل بعدی فناوری ارتباطات رقابت شدیدی با یکدیگر دارند و کمپانی های چینی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ZTE به عنوان یکی از کمپانی های بزرگ چین در زمینه تولید موبایل و تامین زیرساخت های مخابراتی، قصد دارد در راستای سیاست های کشور خود برای تبدیل شدن به بزرگترین شبکه 5G دنیا، سرمایه گذاری روی تکنولوژی مورد اشاره را تا دو برابر افزایش دهد.

چین شبکه 5G خود را تا سال 2020 راه اندازی می کند

شرکت مذکور پیش از این مبلغ 150 میلیون دلار را به تحقیق و توسعه در فناوری 5G اختصاص داده بود که حالا طبق گزارشات اخیر، قصد دارد این مبلغ را به 300 میلیون دلار افزایش دهد. البته ZTE احتمال افزایش بیشتر سرمایه گذاری را نیز مطرح کرده چرا که دولت چین قصد دارد شبکه نسل پنجم خود را در سال 2020 راه اندازی کند.

لازم به ذکر است که وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین نیز طی بیانیه ای، از افزایش سرمایه گذاری خود در حوزه 5G به مبلغ 240 میلیارد دلار خبر داده بود که نشان دهنده عزم چینی ها برای رقابت با آمریکا برای به دست آوردن رتبه نخست صنعت 5G است.

گفتنی است «China Mobile» بزرگترین اپراتور موبایل چین، هفته گذشته آزمایشات خود را برای توسعه فناوری 5G آغاز کرده و از طرف دیگر ZTE نیز در حدود 3000 متخصص را در مراکز تحقیق و توسعه 5G خود به کار گرفته است.


منبع خبر : دیجیاتو

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
logo-samandehi